De basisscholen en middelbare scholen in de gemeente Papendrecht hebben de schoolterreinen al rookvrij gemaakt. De scholen hebben hiermee niet gewacht tot 1 augustus, vanaf die datum zijn scholen verplicht om een rookvrij terrein te hebben.

Vrijdag 26 juni onthulden wethouder Kees de Ruijter en sectordirecteur Herman Hofman een bord op het schoolplein van CSG De Lage Waard, locatie havo/vwo. CSG De Lage Waard wil – net als alle andere Papendrechtse scholen – jongeren beschermen tegen de verleiding van roken en het schadelijke meeroken. Als jongeren anderen zien roken lijkt dat normaal en misschien zelfs aantrekkelijk. Zeker als zij mensen zien roken naar wie zij opkijken zoals leerkrachten, sporttrainers en ouders.

Wethouder Kees de Ruijter: “Binnen onze gemeente wordt op steeds meer plekken toegewerkt naar een rookvrije omgeving voor kinderen, zoals bij scholen en sportverenigingen. Als gemeente ondersteunen wij dat van harte. Het is belangrijk dat we kinderen beschermen tegen tabaksrook en de mogelijke verleiding om te gaan roken. Ik ben er trots op dat het primair en voortgezet onderwijs zo eensgezind en voortvarend de daad bij het woord heeft gevoegd: álle schoolterreinen in onze gemeenten zijn rookvrij.”

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit de regio! Like ons op Facebook of volg ons op Twitter.